#super-nowa
Jesteśmy obecnie uczestnikami i świadkami dynamicznego rozwoju sztucznej inteligencji. Podczas półkolonii zaproponujemy dzieciom i młodzieży przeprowadzenie związanego z tym eksperymentu: wspomagając się sztuczną inteligencją, zastanowimy się, w jakim kierunku zmierza świat w kontekście rozwoju technologii i relacji międzyludzkich. Temat zbadamy za pomocą wyobraźni oraz nowoczesnych narzędzi cyfrowych.
Poprzez kreatywne działania i zabawy teatralne chcemy nauczyć osoby uczestniczące świadomie i bezpiecznie korzystać z narzędzi, które zawdzięczamy postępowi cywilizacji. W programie znajdą się warsztaty teatralne, muzyczne, taneczne, scenograficzne, „Wieczór bez prądu” oraz zwiedzanie i warsztaty w Teatrze Lalek Pleciuga w Szczecinie. Ten projekt będzie okazją do oswajania czegoś nowego, rozwijania odwagi w przekraczaniu własnych granic, pokonywania słabości – chcemy pokazać, że „nowe” może okazać się super przygodą!
fot. Marcin Bizon Jabłoński
8-21 lipca 2024
Rampa Kultura i Twierdza Design przy ulicy Dworcowej 1a, Goleniów
Goleniowski Dom Kultury, ul. Słowackiego 1
19 lipca 2024 | godz. 18:00
(miejsce prezentacji pokazu zostanie wybrane w trakcie projektu)
Justyna Wąsikowska
785 953 005
jwasikowska@gdk.goleniow.pl
28 osób w wieku 10-15 lat
Teatrolog, animator kultury, menadżer kultury, instruktor teatralny. Od ponad dekady realizuje projekty Lata w teatrze oraz inne działania edukacyjne i artystyczne z udziałem dzieci i młodzieży. Wieloletni aktor Teatru Brama. Absolwent teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, uczestnik Akademii Teatru Alternatywnego i Otwartego Uniwersytetu Poszukiwań oraz projektu „Teatr – Sztuka Społeczna” organizowanych przez Instytut Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu. W projekcie „#super-nowa” pełni rolę instruktora warsztatów teatralnych i reżysera pokazu.
Tancerka, choreografka. Ukończyła krakowską Akademię Sztuk Teatralnych na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu oraz kierunek media interaktywne i widowiska w Instytucie Teatru i Sztuki Mediów (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu). Doktorantka w Katedrze Teatru i Sztuki Mediów pod okiem prof. Agnieszki Jelewskiej. Wykładowczyni na kierunkach wiedza o teatrze oraz media interaktywne i widowiska na UAM w Poznaniu. W projekcie „#super-nowa” pełni rolę instruktorki warsztatów tanecznych i ruchowych.
Absolwentka kierunków wiedza o teatrze oraz media interaktywne i widowiska. Doktorantka na Wydziale Antropologii i Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu specjalizująca się w nurcie software studies. Prowadzi warsztaty z kreatywnego programowania w języku Processing i wykłady otwarte dotyczące problematyki związanej z cyfrową rzeczywistością. W projekcie „#super-nowa” pełni rolę instruktorki warsztatów z nowoczesnych technologii.
Multiperkusistka, muzyczka klasyczna i rozrywkowa, pedagożka. Absolwentka szczecińskiej filii Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Od 2008 roku zajmuje się profesjonalną edukacją dzieci i młodzieży. Instruktorka sekcji drumline w Młodzieżowej Orkiestrze Wood&Brass Band działającej w Goleniowskim Domu Kultury. Od wielu lat prowadzi również warsztaty perkusyjne dla dzieci i młodzieży. Autorka aranżacji i wykonawczyni muzyki do spektaklu „Cztery pory roku” w reżyserii Agnieszki Czekierdy. W projekcie „#super-nowa” pełni rolę instruktorki warsztatów muzycznych.
Projektant, grafik, animator kultury, scenograf. Ukończył kierunek scenografia w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz studia I stopnia na kierunku architektura i urbanistyka na Politechnice Wrocławskiej. Zajmuje się projektowaniem scenografii teatralnej i filmowej, tworzeniem grafik, animacji oraz wizualizacji, a także działaniami z zakresu teatru, performance'u i sztuk wizualnych. Współpracuje z Centrum Sztuki WRO przy projektowaniu wystaw i prowadzeniu warsztatów dla dzieci. W projekcie „#super-nowa” pełni rolę instruktora warsztatów scenograficznych.
Aktorka, animatorka kultury, organizatorka wydarzeń. Ukończyła Akademię Teatru Alternatywnego w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu. Absolwentka kognitywistyki komunikacji na Uniwersytecie Szczecińskim. Od 2014 roku artystycznie związana z działaniami Zachodniopomorskiej Offensywy Teatralnej. Pracuje jako organizatorka wydarzeń i animatorka kultury (Hybadu). Realizuje projekty Lata w teatrze jako koordynatorka, wychowawczyni i instruktorka. W projekcie „#super-nowa” pełni rolę wychowawczyni półkolonii.
Pracowniczka Goleniowskiego Domu Kultury. Jest wychowawczynią półkolonii i ferii zimowych organizowanych przez tę instytucję. W projekcie „#super-nowa” pełni rolę wychowawczyni półkolonii.
Specjalistka do spraw organizacji wydarzeń i animacji społecznej w Goleniowskim Domu Kultury. Ukończyła Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich w Warszawie oraz pedagogikę na specjalności menager działań artystycznych i arteterapia. Przez wiele lat zajmowała się teatrem edukacyjnym i profilaktycznym (jako prowadząca spotkania edukacyjne i warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży). Jest asystentką koordynatorki zachodniopomorskiej sekcji programu Bardzo Młoda Kultura 2023-2025. Koordynuje projekt „#super-nowa”.