SZTUKAfika
Słowa klucze dla naszych działań w projekcie to „kalejdoskop” i „horyzont” – nieskończone możliwości tworzenia i otwieranie perspektyw. Powędrujemy w naturę (pola i lasy) i kulturę (ruiny zamku, średniowieczny dwór obronny, skansen w ogrodzie, międzywojenna willa, muzeum wnętrz z XIX wieku). Poznamy dawne opowieści i legendy, elementy historii. Uświadomimy sobie, jak natura i kultura wpływają na siebie i jak się wzajemnie kształtują. Bogactwo kulturowo-przyrodnicze okolicy będzie nas inspirować do działań twórczych, których efektem będzie finałowy pokaz performatywny. Zachęcimy też dzieci do pozostawiania śladów własnej kreatywności w przestrzeni (np. kompozycji z gałęzi, wzoru z kamyków, tańca wśród drzew).
Zaczniemy od integracji i utworzenia grup. Przez kolejne 3-4 dni instruktorzy i instruktorki poprowadzą zajęcia zgodnie z ich specjalizacjami i pasjami. Później dzieci wybiorą, co je najbardziej zainteresowało. Wyłonimy kilka grup odpowiedzialnych za poszczególne warstwy pokazu: muzykę, scenografię, stroje, ruch sceniczny, tekst itp. Podczas całego projektu będziemy odwiedzali ciekawe miejsca, poszukując motywów i rekwizytów do finału. Finał „SZTUKAfiki” będzie pokazem połączonym z piknikiem.
fot. Renata Pabich / Max Włodarski
1-14 lipca 2024
Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie
13 lipca 2024 | godz. 12.00
Góra Zamkowa w Lanckoronie (w razie niepogody sala widowiskowa GOK w Lanckoronie, ul. Krakowska 8, 34-143 Lanckorona)
Anna Witalis-Zdrzenicka
791 074 312
anna.witalis@gmail.com
42 osoby w wieku od 7-12 lat
Studentka Turystyki Historycznej i Dziedzictwa Kulturowego na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Doświadczona wychowawczyni kolonijna. Posiada umiejętności taneczne, teatralne i plastyczne, a także kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.
Z wykształcenia i zamiłowania rękodzielniczka – absolwentka średniej szkoły artystycznej. Przez wiele lat współpracowała z Galerią Abonda w Warszawie. Od 2015 roku związana z Izbą Muzealną i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lanckoronie. Prowadzi warsztaty stałe dla lokalnej społeczności i tematyczne dla grup wycieczkowych. Przewodniczka wycieczek po Lanckoronie.
Hafciarka z zamiłowania i tradycji rodzinnych. Ma wykształcenie wyższe pedagogiczne i doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi na warsztatach artystycznych.
Malarka i zielarka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na kierunku edukacja artystyczna (specjalizacja: techniki teatralne, filmowe i telewizyjne). Ilustratorka książek. Kostiumografka. Doradczyni medycyny naturalnej wg. św. Hildegardy, doula otulająca, instruktorka hipnoporodu, pasjonatka białego śpiewu.
Absolwentka Instytutu Sztuk Pięknych w Kielcach (dyplom z rzeźby w pracowni prof. Henryka Sikory). Nauczycielka w Szkole Podstawowej w Lanckoronie. Kreatywna animatorka sztuki w szkole i na warsztatach w Gminnym Ośrodku Kultury w Lanckoronie. O swojej artystycznej pasji mówi: „Każdego dnia czuję wdzięczność, że jest mi dane w życiu zajmować się akurat Sztuką. Nie potrafię długo wytrzymać bez malowania, rzeźbienia lub mniejszego rękodzieła. To jest moje powietrze, trochę misja, żeby przeżyć życie inaczej, żeby zostawić po sobie jakiś ślad”.
Tancerz, performer, pedagog, project manager. Absolwent Codarts Rotterdam Dance Academy (specjalizacja: tancerz) oraz Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończył szkolenie pedagogiczne z zakresu metody ContaKids oraz roczne studia podyplomowe z zakresu pedagogiki ogólnej. W działaniu zawodowym i własnej pracy rozwojowej korzysta z technik improwizacji i teatru tańca fizycznego. Praktykuje medytację, Qigong i tango argentyńskie. Pasjonat podróży, fotografii i muzyki. Prowadzi Siedlisko Korzenie – Biała Chata (miejsce rozwoju osobistego przez sztukę i bliskość z naturą).
Absolwentka Malortu (pracowni malarskiej Arno Sterna) i Akademii Tańca w Wiedniu. Edukatorka leśnej edukacji, pedagogiki kreatywnej i muzycznej. Doradczyni rodzinny, doula, instruktorka chustonoszenia i masażu AromaTouch. Zajmuje się zielarstwem i aromaterapią. Współautorka książki „Mamy dla Mamy”. Z mężem Maksymilianem prowadzą pracownię Blisko natury i Fundację Dom Nazaretański realizującą inicjatywy edukacyjne i warsztatowe, np. „Rodzina w więzi i równowadze”, a także półkolonie „Lato Leśnych Dzieci” (wraz z Babiogórskim Parkiem Narodowym).
Grafik i ilustrator, instruktor bushcraftu i survivalu, trener rysowania i pracy z drewnem. Przewodnik leśny i zielarstwa. IT administrator. Wraz z żoną Camillą prowadzą pracownię Blisko natury i Fundację Dom Nazaretański realizującą inicjatywy edukacyjne i warsztatowe, np. „Rodzina w więzi i równowadze”, a także półkolonie „Lato Leśnych Dzieci” (wraz z Babiogórskim Parkiem Narodowym).
Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim (specjalizacje: literaturoznawstwo, krytyka literacka, kulturoznawstwo oraz pedagogiczna). Dziennikarka, redaktorka prasowa i książkowa, regionalistka, pedagożka. Tworzy grafikę i skład książek oraz materiały promocyjne. Autorka książek poświęconych kulturze regionalnej i artykułów publikowanych w prasie regionalnej, specjalistycznej i ogólnopolskiej. W Gminnym Ośrodku Kultury w Lanckoronie tworzy i realizuje projekty promujące kulturę, m.in. Konkurs Inspiracji Twórczością Patronów Roku i Festiwal hejnalistów w ruinach zamku dla uczczenia bohaterów konfederacji barskiej.