„Trafiony, zatopiony!” – Letnisko Teatralne 2024
„Trafiony, zatopiony!” to proces artystyczny, w którym przyjrzymy się, jak zostać na powierzchni i nie utonąć w morzu trudnych emocji. Porozmawiamy o dziecięcej odwadze i odbędziemy taneczną podróż, w czasie której odkryjemy potencjał, drzemiący w każdym z nas. Wykorzystamy narzędzia wywodzące się z różnych dziedzin sztuki związanych z ciałem: tańca, pantomimy, dramy, sztuk performatywnych. Przeprowadzimy cykl spotkań warsztatowych – każde wokół wybranego tematu powiązanego z ciałem i ruchem: dobrostan, moc, relaks, wolność, ciałopozytywność, przepływ. Do obrania właśnie takiego kierunku artystycznych poszukiwań i psychopedagogicznego wsparcia zainspirowały nas książki „Trafiony, zatopiony” autorstwa Allison Edwards (oparta na neuronauce i czułej akceptacji) oraz „Może” Kobiego Yamady (w której każda ilustracja to osobna historia – o miłości, przyjaźni, współczuciu, wierze w siebie, przygodzie). Skupimy się także na nauce odpoczywania i relaksacji. Zdrowy balans pozwolą nam utrzymać spotkania podsumowujące nasz każdy wspólny dzień.
fot. Martyna Kobus
24 czerwca – 7 lipca 2024
Dom Kultury w Kotlinie
ul. Powstańców Wielkopolskich 3A
6 lipca 2024 | godz. 20.00
Plac przed Domem Kultury w Kotlinie
ul. Powstańców Wielkopolskich 3A
Marta Łokietek
722 053 088
kotlinasztuki@gmail.com
30 dzieci w wieku od 8-14 lat
Chcielibyśmy tym projektem przyczynić się do zadbania o dobrostan młodzieży i osób, z którymi pracujemy. Zależy nam też na tym, żeby łączyć – ludzi, pomysły, swoje czasoprzestrzenie, wspierać się w obliczu pędzącego świata i płynących zewsząd bodźców. Rozmowie z uczestnikami i uczestniczkami o higienie cyfrowej i byciu w równowadze w kontekście przełączania się z online’u do offline’u będą towarzyszyć działania aktorskie, dźwiękowe i scenograficzne. Tematy takie jak równowaga, empatia, higiena cyfrowa, uważność – będą obecne w naszej pracy. Skoncentrujemy się na byciu tu i teraz, wpleciemy w codzienną rutynę ćwiczenia oddechowe i ruchowe. Będziemy pracować nad improwizacjami ruchowymi, ćwiczeniami dramowymi, tworzyć mapy myśli i spacery dramatyczne, wykonywać zadania kreatywne w pracy w podgrupach, badać świat dźwięku. W ten sposób stworzymy elementy, które staną się częścią pokazu.
Pedagożka prowadząca kreatywne zajęcia socjoterapeutyczne dla dzieci. Absolwentka edukacji elementarnej i terapii pedagogicznej na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na co dzień wychowawczyni grupy przedszkolnej w Ligocie (Wielkopolska) i instruktorka sekcji Grupa Twórcza Artystycznie w Domu Kultury w Kotlinie. Zajmuje się facepaintingiem i bodypaintingiem. Kierowniczka półkolonii i socjoterapeutka w ramach tegorocznego kotlińskiego Lata w teatrze.
Teatrolożka, kuratorka projektów, absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Założycielka i przedstawicielka Stowarzyszenia Kotlina Sztuki, główna instruktorka i pedagożka teatru w Domu Kultury w Kotlinie. Prowadzi socjoterapeutyczne, artystyczne warsztaty z wykorzystaniem narzędzi teatru adresowane do dzieci, młodzieży, dorosłych i osób z niepełnosprawnościami. Twórczyni projektów, zaangażowanych w sprawy społeczne. Liderka zespołu realizatorskiego oraz koordynatorka Letniska teatralnego.
Absolwentka kierunku taniec w kulturze fizycznej w Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Prowadzi grupę tańca współczesnego Balans w Raszkowie. Swoją wiedzę i doświadczenie pogłębiała podczas udziału w licznych warsztatach u artystów polskich i zagranicznych, m.in.: P.A.R.T.S. Summer School (Belgia), zimowe warsztaty tańca współczesnego „Projekt Q” (Polski Teatr Tańca), Festiwal Cyrkulacje. Aktualnie uczestniczka rocznego Professional Training Program by ImPerfect Dancers Company w Pizie (Włochy). W ramach Lata w teatrze w Kotlinie poprowadzi warsztaty z improwizacji ruchowej i tańca współczesnego.
Tancerka‚ certyfikowana instruktorka akrobatyki. Zajmuje się tańcem od piątego roku życia. Tancerka Polskiego Związku Tańca Freestyle‚ kilkukrotna Mistrzyni Polski w stylu Jazz oraz Modern. Uczestniczka licznych warsztatów‚ szkoleń pod okiem wykwalifikowanych choreografów, tancerzy. Instruktorka tańca i akrobatyki w Akademii Artystycznej Artia oraz instruktorka tańca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Raszkowie. Poprowadzi w kotlińskim „Lecie” m.in. warsztaty z akrobatyki, hip-hopu i disco.
Edukatorka, kreatorka i animatorka zabaw i gier dziecięcych z obszaru socjoterapii i arteterapii. Promotorka udzielania wsparcia psychopedagogicznego poprzez sztukę i zabawę. Specjalistka w dziedzinie promocji, marketingu i social mediów. Na co dzień prowadzi na Instagramie profil „Kekusie”.
Animatorka kultury i czasu wolnego, miłośniczka sportu, promotorka gier i zabaw na świeżym powietrzu. Opiekunka dziecięca, absolwentka studium medycznego.
Absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku psychologia kliniczna, Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego oraz Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży, dyplomowana socjoterapeutka.
Technik kultury. Podczas tegorocznego projektu Lata w teatrze będzie zapewniał wsparcie organizacyjne, koordynacyjne i kadrowo-księgowe.
Techniczka technologii odzieży, lokalna rękodzielniczka i bibliotekarka. Instruktorka sekcji Poniedziałki z Makramą w Domu Kultury w Kotlinie. Prowadzi warsztaty artystyczne, rękodzielnicze i kostiumograficzne dla dzieci i dorosłych.
Twórczyni projektów graficznych, rysowniczka oraz techniczne wsparcie zespołu realizatorskiego podczas tegorocznego „Lata” w Kotlinie.