Bestiariusz Krzczonowski
Lasy są skarbem naszej gminy. Krzczonowski Park Krajobrazowy czy Las Królewski to miejsca magiczne. Przechadzając się po nich, można poczuć niesamowitą energię. A może w tych starych drzewach kryje się coś więcej, oprócz wiewiórek, zajęcy i ptaków? Może wśród liści, pod korą, w dziuplach i w podziemnych tunelach zadomowiły się dobre i złe duchy, bestie i inne stwory, którą mogą dawać nam siłę lub jej pozbawiać...? Odwołując się do metafory nadnaturalnych stworzeń, chcemy dać krzczonowskiej młodzieży okazję do zastanowienia się, co tak naprawdę drzemie w każdym z nas. Inspiracją dla naszych działań stał się „Bestiariusz słowiański” stworzony przez Pawła Vargasa i Witolda Zycha (z przepięknymi ilustracjami Jakuba Kinela). Pragniemy zapoznać młodzież z mitami zawartymi w tej książce i wspólnie zwizualizować ich chochliki, bestie, strzygi czy dobre duchy, które im towarzyszą na co dzień. Naszym celem będzie stworzenie przez młodzież autorskiej opowieści – chcemy młodych jak najbardziej zaangażować i dać im wolność w budowaniu przekazu i nadawaniu mu formy scenicznej.
fot. Łukasz Staniewski
15-28 lipca 2024
Regionalny Ośrodek Kultury i Sportu w Krzczonowie
ul. Żeromskiego 11, Krzczonów
27 lipca 2024 godz. 18.00
Park w centrum Krzczonowa
Jolanta Żmudziak
515 492 996
rokiskrzczonow@tlen.pl
25 osób w wieku 15+

Absolwentka białostockiego Wydziału Lalkarskiego Akademii Teatralnej im Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Aktorka, lalkarka. Pracuje w Teatrze im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie. Współpracuje z Radiem Lublin, Teatrem Starym w Lublinie oraz Centrum Kultury w Lublinie. Współzałożycielka Fundacji „Jak drzewiej bywało". Pedagożka z zamiłowania – od lat prowadzi warsztaty jednodniowe oraz cykliczne dla dzieci i młodzieży, nauczycieli, dorosłych (w tym seniorów). Aktualnie prowadzi dwie grupy teatralne.

Absolwent białostockiego Wydziału Lalkarskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie na kierunku aktorstwo. Ukończył również Pedagogikę ze specjalizacją menadżer i animator kultury na Uniwersytecie Podlaskim w Siedlcach. Aktor, muzyk, lalkarz i pedagog teatralny. Pracuje w Teatrze im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie. Współpracuje z Radiem Lublin i Teatrem Starym w Lublinie. Współzałożyciel Fundacji „Jak drzewiej bywało”.

Ukończył Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu. Studiował pedagogikę Kultury i Mediów w Wyższej Szkole Humanistyczno Ekonomicznej w Brzegu. Absolwent wrocławskiego Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Od 2006 roku trwa jego przygoda z beatboxem, która zaowocowała udziałem w krajowych oraz zagranicznych warsztatach i projektach. W 2013 wraz z innymi artystami powołał do życia grupę teatralną Makavakava, która zajmuje się teatrem ulicznym, łącząc break dance, popping, locking, teatru lalek, pantomimy oraz beatboxu. Pracuje w Teatrze im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie.

Wokalistka, kompozytorka, bębniarka i animatorka kultury. Absolwentka kierunków: kulturoznawstwo oraz muzykoterapia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Skończyła także kurs muzy koterapii w podejściu Nordoff-Robbins. Od wielu lat prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży – specjalizuje się w cyklicznych warsztatach bębniarskich dla najmłodszych. Współpracuje z Pracownią Sztuczka i Zespołem Deficytu Natury. W pracy stawia głównie na spontaniczność, improwizację i twórcze podążanie za grupą. Jest liderką żeńskiego zespołu bębniarskiego Babtyle, gdzie w atmosferze radości i lekkości dzieli się muzyczną pasją z innymi kobietami.

Dyplomowana krawcowa z tytułem krawca odzieży lekkiej damskiej. Od ponad 25 lat wykonuje ten zawód. Krawiectwo to nie tylko jej praca, ale też wielka pasja. Zajmuje się też rękodziełem. W ostatnim czasie tworzy stroje ludowe z naszego regionu.

Absolwentka malarstwa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Na co dzień związana z pracownią plastyczną Teatru im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie. Prowadzi zajęcia ze scenografii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Organizuje i prowadzi zajęcia z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Pracownica biblioteki w Regionalnym Ośrodku Kultury i Sportu w Krzczonowie. Zajmuje się koordynacją i realizacją projektów (krajowych i unijnych). Kobieta aktywna, animatorka, osoba, która zna wszystkich i potrafi zorganizować wszystko, lokalna patriotka.
