Latawce i marzenia
Przed nami piąte lato w teatrze w Lubiewie! W tym roku motywem przewodnim będą latawce i marzenia. Działania rozpoczniemy od wyprawy do naszego partnera – Fundacji Cudawianki i Warsztatowni Kreatywności. Podczas tej wizyty każdy zbuduje swój latawiec. Będzie to również czas na wspólną zabawę i poznanie się w przyjaznej przestrzeni lasu, natury i zwierząt.
Motyw latawca pomoże nam również przejść do tematu marzeń. Będziemy z nim pracować artystycznie w czasie trzech warsztatów: teatralnego, graficznego oraz muzycznego. Powstaną wielkogabarytowe ilustracje marzeń, a stworzone latawce posłużą nam do stworzenia scenografii. Będziemy je również animować, a nawet spróbujemy tańca z latawcem. To jeszcze nie wszystko! W czasie działań muzycznych wyruszymy w podróż z bębnem szamańskim i nauczymy się formułować intencje, by nasze marzenia miały szansę się ziścić naprawdę!
fot. Piotr Nykowski
22 lipca – 4 sierpnia 2024
Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo
ul. Wincentego Witosa 1
2 sierpnia 2024 | godz. 18:00
Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo
ul. Wincentego Witosa 1
Izabela Kotlęga
781 446 984
iza.kotlega@gmail.com
30 osób w wieku od 9 do 14 lat
Student Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie na kierunku aktorstwo dramatyczne. Autor wierszy, tekstów scenicznych oraz piosenek. Uczestnik programu Młody Teatr przy Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu (2019-2022). Od 2023 członek kolektywu improwizacji teatralnej TERAZ. Współorganizator Festiwalu Młodego Teatru w Toruniu (2023). Laureat nagród poetyckich i dramaturgicznych. Stypendysta rektora AST. W projekcie „Latawce i marzenia” prowadzi warsztat teatralny.
Studentka psychologii zdrowia. Uczestniczka wielu obozów artystyczno-teatralnych, które zainspirowały ją do pracy z teatrem cieni. Dawniej podopieczna, a aktualnie członkini Kolektywu improwizacji TERAZ. W przeszłości jako drużynowa harcerska pracowała z dziećmi w wieku szkolnym. Wykorzystywała elementy teatru jako narzędzia do rozbudowywania wyobraźni, budowania kontaktu i wspólnego tworzenia historii. Ma uprawnienia wychowawczyni kolonijnej. Współorganizatorka Festiwalu Młodego Teatru w Toruniu. W czasie wolnym śpiewa, gotuje i rozwija swoje umiejętności językowe. W projekcie „Latawce i marzenia” prowadzi warsztat teatralny.
Pochodzący z toruńskiego Rubinkowa artysta niezależny. Z zamiłowania ilustrator (ilustruje ściany, budynki, publikacje, muzykę, przedmioty codziennego użytku, animacje...). W Polsce można zobaczyć kilkadziesiąt murali jego autorstwa: od skromnych interwencji do wielkoformatowych realizacji na wieżowcach. Na koncie ma kilkadziesiąt warsztatów z różnymi grupami wiekowymi i społecznymi. Głównie edukuje plastycznie, od niedawna prowadzi warsztaty oddechowe i pracy z umysłem. Aktualnie główną inspiracją i środowiskiem pracy artysty jest starożytny Egipt oraz rzeka Wisła. W projekcie „Latawce i marzenia” prowadzi warsztat graficzny.
Muzyk, multiinstrumentalista, producent, kompozytor, autor muzyki do gier komputerowych, band coach. Trener Oddechu, prezes Stowarzyszenia Inny Rytm zajmującego się reedukacją oddechową społeczeństwa (stworzyło ono m.in. innowację edukacyjną pt. Polska Szkoła Oddechu dla klas 4-8) Obecnie doktorant na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika badający wpływ rytmu na mózg i funkcje poznawcze człowieka. Doświadczony nauczyciel, trener i wykładowca. W projekcie „Latawce i marzenia” prowadzi warsztat muzyczny.
Dyrektorka Biblioteki – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo. Ukończyła zarządzanie kulturą w Wyższej Szkole Gospodraki w Bydgoszczy. Jest absolwentką XIII edycji Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, dzięki której nabyła umiejętności zarządzania zespołem i rozwiązywania konfliktów. Pracuje w obszarze kultury od ponad 10 lat (początkowo jako instruktorka tańca współczesnego, następnie bibliotekarka). Koordynatorka i inicjatorka kilkunastu projektów (w tym młodzieżowych). Tutorka i animatorka w programach Dom Kultury+ i PAFW. W projekcie „Latawce i marzenia” zajmuje się sprawami formalnymi i jest wychowawczynią półkolonii.
Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Specjalistka do spraw promocji i animacji w Bibliotece – Centrum Kultury i Promocji, gdzie prowadzi grupę teatralną. Koordynowała wile projektów w programie Lato w teatrze, a w 2023 pracowała w grupie Wspieraczek i Wspieraczy zespołów projektowych Lwt. Stale podnosi swoje kompetencje instruktorki teatralnej (m.in. szkolenia Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu, program Partnerki Teatroteki Szkolnej). W projekcie „Latawce i marzenia” jest koordynatorką i kierowniczką półkolonii.
Studentka filologii polskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od dziecka zainteresowana teatrem: brała udział w różnych kursach aktorskich (m.in. przy Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, w Akademii Sztuk Scenicznych w Poznaniu oraz przy Teatrze Komedia w Poznaniu). Obecnie współpracuje z Biblioteką – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo jako animatorka prowadząca zajęcia w świetlicach wiejskich. W minionych latach tańczyła w młodzieżowym zespole tańca współczesnego BCKiP, a także uczestniczyła w projektach dla młodzieży w ramach programu Równać Szanse. W projekcie „Latawce i marzenia” jest wychowawczynią półkolonii.