Wrzaski, wynalazki, czyli dzieci w sieci
Klara to robot odkrywający świat – podczas projektu codziennie będzie wysyłała osobom uczestniczącym list z informacją, czego chciałaby się nauczyć. Dzieci będą dzielić się z Klarą wiedzą, którą same zdobędą podczas warsztatów. Rola nauczycieli zachęci je do odkrywania nowych informacji oraz umiejętności. Podczas warsztatów będziemy korzystać z różnych środków teatralnych (teatr lalek, teatr forum, rytm, śpiew, muzyka, praca z ciałem). Dzieci będą miały szansę na nowe doświadczenia i odkrycie innych perspektyw (m. in. dzięki wcielaniu się w role, odgrywaniu improwizowanych scen, ożywianiu przedmiotów czy wzmacnianiu swojego głosu). Formuła zachęcająca do eksperymentów ma za zadanie rozbudowywać w dzieciach wiarę we własne możliwości i wspierać w ambitnym myśleniu o przyszłości. Jako organizatorzy działań stworzymy mapę projektu, ale wypełniać będziemy ją razem z dziećmi, wsłuchując się w ich potrzeby i obserwując je podczas wspólnie spędzanego czasu.
fot. Michał Slabik
15-27 lipca 2024
Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Sygietyńskiego w Ujsołach
ul. ks. prał. Józefa Piotrowskiego 6
26 lipca 2024 | godz. 17:00
Amfiteatr w Ujsołach
Karolina Biedroń-Federowicz
teatrbatory@gmail.com
30 osób w wieku 8-13 lat
Edukatorka antydyskryminacyjna, artystka, współzałożycielka Teatru im. Stefana Batorego. Absolwentka aktorstwa na wrocławskim Wydziale Lalkarskim Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Akademii Praw Człowieka Humanity in Action, Szkoły Edukacji Antydyskryminacyjnej i programu Teatr – Sztuka Społeczna. Prezeska Fundacji Po Prostu Da Się, której działalność skupia się na edukacji artystycznej i równościowej dla różnorodnych odbiorców. Trenerka outdoor i mentorka młodzieżowa, koordynatorka projektów edukacyjnych, artystycznych i międzykulturowych.
Ukończyła reżyserię na wrocławskim Wydziale Lalkarskim Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Reżyserowała m.in. w Teatrze Pinokio w Łodzi i w Teatrze Ateneum w Katowicach. Współzałożycielka Teatru im. Stefana Batorego, gdzie wystawiła sztukę „5 Kobiet Boga” według autorskiego scenariusza. Spektakl zdobył wiele nagród (m.in. Grand Prix Obserwatorium Artystycznego ENTREE w Teatrze Rozrywki w Chorzowie). Tekstem „Babarog” zdobyła wyróżnienie w 32. Konkursie Na Sztukę Teatralną Dla Dzieci i Młodzieży. Wielokrotnie prowadziła warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i grup międzypokoleniowych.
Absolwentka reżyserii na wrocławskim Wydziale Lalkarskim Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Pedagożka teatru w Stowarzyszeniu Teatrowo (2019-2022). Współzałożycielka Teatru im. Stefana Batorego. Wiceprezeska zarządu Fundacji #wszytskierodzajeteatru. Uczestniczka rocznego programu wolontariatu Europejskiego Korpusu Solidarności w Residui Teatro w Madrycie (2023). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2024). Reżyserowała spektakle m.in. w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie i Teatrze Pinokio w Łodzi.
Absolwentka wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Występuje na deskach Teatru Miejskiego w Gliwicach. Od lat pracuje z młodymi ludźmi. Wykorzystuje ćwiczenia teatralne do tworzenia bezpiecznej przestrzeni, w której osoby uczestniczące mogą uwolnić swoją wyobraźnię. Od 2020 roku współtworzy Fundację Po Prostu Da Się, z którą organizuje projekty lokalne i międzynarodowe o charakterze edukacyjnym i teatralnym.
Aktorka dubbingowa i teatralna związana z Teatrem Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie. Absolwentka wrocławskiego Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. W czasie studiów zrealizowała spektakle: „Bajka o rozczarowanym rumaku Romualdzie”, „Smacznego, proszę wilka” i „Księżycowe opowieści”. które były grane w repertuarze AST oraz Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka. Współpracuje z Teatrem im. Stefana Batorego oraz Jeleniogórskim Centrum Kultury (przy projektach „Skok w blok” oraz Pestka Festival).
Pedagożka, pedagożka teatru, animatorka kultury. Działa teatralnie z różnymi grupami (m.in. dziećmi, młodzieżą, seniorami, dorosłymi osobami z niepełnosprawnością intelektualną). Koordynuje działania w ramach projektów edukacyjno-artystycznych. Uczy w Państwowym Policealnym Studium Animatorów Kultury „SkiBA” we Wrocławiu i Międzynarodowym Liceum Ogólnokształcącym we Wrocławiu, gdzie prowadzi przedmioty z zakresu teatru. W 2020 roku nominowana do nagrody Wrocławianki Roku w kategorii działalność społeczna i edukacyjna.
Absolwent automatyki i robotyki na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Od 2016 roku pracuje w branży IT. Aktualnie jako programista w firmie DAZN rozwija serwis streamingu sportowego. Pasjonat sportu i fotografii.