Uwolnij Smoka!
Wakacje to czas łapania oddechu, uwalniania się od stresu. My z kolei podczas półkolonii zaprosimy osoby uczestniczące do… uwalniania smoków!
Zainspirowała nas do tego „Księga smoków polskich” Bartłomieja G. Sali. Historyk i etnolog kreśli w niej wizerunki 25 legendarnych bestii, dokonuje ich charakterystyki oraz przytacza legendy oraz podania. Ta niezwykła książka działa na wyobraźnię i w metaforyczny sposób zaprasza do rozmów, refleksji i twórczych działań o tym, co dzieje się w każdym z nas i z nami w spotkaniu z innymi.
Chcemy, by tworzenie teatru było dla dzieci i młodzieży przede wszystkim zabawą. Dlatego proponujemy im warsztaty tworzenia efektów specjalnych w filmie i fotografii, animacji lalki i przedmiotu, pracy z ciałem, słowem i uważnością, konstruowanie smoków, warsztaty ceramiczne i chemiczne. Wszystkie te działania pomogą nam w stworzeniu świata, w którym wszystko jest możliwe.
Większość zajęć odbędzie się na świeżym powietrzu. Nasz sposób pracy jest nastawiony na to, by czerpać frajdę z eksperymentowania i dodawać osobom uczestniczącym pewności siebie. W zabawie nie ma błędów ani porażek – jest swoboda i wolność.
fot. Izabela Żarek
30 czerwca – 13 lipca 2024
Świetlica wiejska w Górkach
ul. ks. Stanisława Pasionka 10
12 lipca 2024 | godz. 18.00
Podwórko przy świetlicy wiejskiej w Górkach
ul. ks. Stanisława Pasionka 10
Krzysztof Falkowski
608 622 015
605 253 324
fundacja.zaulek@gmail.com
25 osób w wieku 8-15 lat
Aktor, lalkarz i reżyser teatralny, twórca spektakli teatru lalek. Absolwent białostockiego Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Twórca Teatru Animacji Falkoshow i Fundacji Zaułek Krzysztofa Falkowskiego oraz Zaułka Animacji w Lanckoronie. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie teatr. Prowadzi warsztaty animacji i budowy lalek, realizuje projekty edukacyjne i kulturalne (2008, 2020).
Pedagożka teatru, instruktorka teatrów dziecięcych, polonistka. Współtwórczyni Fundacji Zaułek Krzysztofa Falkowskiego i Zaułka Animacji w Lanckoronie.
Z zamiłowania koordynatorka i organizatorka wydarzeń kulturalnych w Zaułku Animacji. Współautorka projektów skierowanych do lokalnych społeczności oraz organizatorka wyjazdów kulturalnych i autorskich warsztatów dla dzieci i młodzieży. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie edukacja i animacja kultury (2023).
Supervisor sfx, animator, reżyser filmów animowanych. Współtwórca zespołu 25frames. Specjalizuje się w produkcji oraz postprodukcji filmów animowanych w technice poklatkowej. Twórca teledysków m.in. dla Ani Dąbrowskiej i Sarsy, autor filmów krótkometrażowych „Fabryka”, „Alicja w krainie OKSIR” oraz animacji i efektów specjalnych do filmu „Theatrum Magicum” (reż. M. Giżycki), „Moby Kwak” (reż. M. Filipiak), „Mistrz i Róża” (reż. Z. Mikołejko). Prowadzi liczne warsztaty.
Skrzypek, kompozytor, absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego. Autor muzyki filmowej oraz teatralnej (do spektakli Teatru Groteska i Teatru Falkoshow). Współtworzy zespół The Saints, który łączy muzykę klezmerską z elementami wirtuozowskiej improwizacji inspirowanej rozmaitymi stylami muzycznymi (album „In Klezmer Hois”). Obecnie pracuje jako realizator dźwięku w krakowskim Teatrze Łaźnia Nowa.
Pedagożka, nauczycielka. Absolwentka Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych nauczania chemii i geografii. Współautorka badań chorobotwórczej bakterii Campylobakter jejuni. Inicjatorka i organizatorka wyjazdów i warsztatów przyrodniczych, radosna pasjonatka przyrody i rozwoju osobistego, miłośniczka eksperymentów. Jej działaniom przyświeca misja: otwórz oczy na świat!
Magistra fizyki i informatyki, jest nauczycielką z ponad 30 letnim stażem pracy. Przez ostatnie kilka lat pasjonuje się fotografią, prowadzi warsztaty fotograficzne dla dzieci w szkołach podstawowych. Uczestniczka licznych kursów i warsztatów fotograficznych.
Artysta, rzeźbiarz i ceramik. Instruktor z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Absolwent Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu na Wydziale Architektury i Wzornictwa Przemysłowego oraz rzeźby. Twórca murali. Pracuje jako instruktor w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.
Magistra sztuki i pedagogiki w zakresie psychopedagogiki i arteterapii, graficzka, animatorka kultury. Związana z różnymi instytucjami kultury. Zajmuje się malarstwem i ceramiką, przez ostatnich kilka lat szczególne miejsce w jej pracy zajęła ikona. Wielokrotnie wystawiała swoje prace (m.in. w Galerii Patio w Centrum Sztuki w Łodzi). Jest dyrektorką oraz prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych w Gminnym Centrum Animacji Kultury w Sulbinach