Eksperyment uczuciowy
W projekcie „Eksperyment uczuciowy” weźmie udział młodzież mieszkająca w bytomskiej Specjalnej Strefie Rewitalizacji. Celem naszej pracy jest wzmocnienie zdrowia i dobrostanu osób uczestniczących. Chcemy stworzyć bezpieczną przestrzeń, w której każdy będzie mógł się swobodnie wypowiadać, a wszystkie pomysły będą brane pod uwagę. Nasz pomysł zakłada zderzenie ze sobą różnych grup społecznych i podjęcie z nimi rozmowy na temat uczuć, emocji i tego, co jest wewnątrz nas. Chcemy pomóc nawiązać relacje w grupie, przełamywać bariery i rozwijać wyobraźnię. Postaramy się stworzyć komfortową atmosferę, w której będziemy się wzajemnie słuchać i pozwalać sobie na wyrażanie swoich opinii i pomysłów.
fot. Paweł Szymkowiak / Hubert Klimek
22 lipca – 4 sierpnia 2024
Bytomskie Centrum Kultury
3 sierpnia 2024 | godz. 17:00
Bytomskie Centrum Kultury
Paulina Zdancewicz
794 189 863
p.zdancewicz@becek.pl
Katarzyna Lazar
k.lazar@becek.pl
30 osób w wieku 11-16 lat
Kierowniczka Działu Dotacji i Kreacji w Bytomskim Centrum Kultury. Absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Wrocławskim i podyplomowych studiów Zarządzanie w kulturze, sztuce i turystyce na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. W BCK od kilkunastu lat zajmuje się koordynacją projektów krajowych i międzynarodowych, fundraisingiem, rozliczaniem pozyskanych środków finansowych oraz organizacją wydarzeń kulturalnych. Koordynatorka projektów „Sztuka/Poznanie/Działanie” i „Power of Diversity – Crossing Lines”.
Koordynator i realizator w projekcie „Zaproś nas do siebie” w ramach programu Dom Kultury+ (2020, 2024). W latach 2018-2021 był współautorem i realizatorem projektów realizowanych ze środków unijnych (m.in. „Bogucice – Moje miejsce na ziemi”). Obecnie prowadzi zajęcia z majsterkowania aktywnie włączające osoby uczestniczące w tworzenie pomysłów. Beneficjent programu „Moje miejsce na Ziemi" finansowanego ze środków Fundacji ORLEN.
Absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fletu poprzecznego oraz Szkoły Aktorskiej przy Teatrze Śląskim. Animatorka, aktorka i instruktorka teatralna. Aktualnie prowadzi zajęcia musicalowe i teatralno-filmowe w Miejskim Domu Kultury „Bogucice-Zawodzie”. Współzałożycielka i wiceprezeska Teatru Damier. Współpracuje z agencją artystyczną PRYM ART i Teatrem TRIP. Prowadziła arteterapię dla dzieci z autyzmem, a także warsztaty teatralne oraz improwizatorskie dla dzieci niesłyszących i słabosłyszących w ramach projektu „Kultura bez barier”.
Współzałożycielka i prezeska Teatru Damier. Absolwentka Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego oraz Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach na kierunku organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej oraz na kierunku gry i grafika komputerowa. Współpracowała m.in. z Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego, Teatrem Bez Sceny, Teatrem Trip oraz Teatrem Żelaznym. Pedagożka w Szkole Aktorskiej Teatru Śląskiego. Od lat dubbinguje i jest lektorką..
Aktorka, choreografka, wokalistka, trenerka gimnastyki, tancerka w zespole baletowym w Teatrze Rozrywki. Pedagożka tańca i choreografii.
Ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Opolskim i Dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim. Pracowała w Kinie Helios oraz odbyła staż w Gminnym Centrum Kultury w Bełchatowie. W Bytomskim Centrum Kultury koordynuje pracę oraz koordynuje projekt edukacji filmowej „Kinoszkoła” i prowadzi profile w mediach społecznościowych. Członkini Zespołu Edukatorow Filmowych i współtwórczyni podkastu „Becek Nawija”.
Psycholog, pedagog teatru, aktor, redaktor. Twórca amatorskich spektakli teatralnych, propagator teatru improwizowanego. Warsztat sceniczny zdobywał w Szkole Aktorskiej Machulskich. Absolwent studiów podyplomowych Pedagogika Teatru na Uniwersytecie Warszawskim. Gra w Teatrze Off-Road. Współtworzył grupy robIM PROjekt, Kran Rasputin i The Storytellers. Obecnie działa w teatrze Lipny Barszcz, prowadząc warsztaty z aktorstwa i improwizacji. Twórca autorskiego warsztatu „Psychologia w aktorstwie”.
Graficzka z zawodu, rękodzielniczka z zamiłowania. Studiowała projektowanie graficzne w Śląskiej Wyższej Szkole Informatyczno-Medycznej w Chorzowie. Projektuje materiały promujące wydarzenia dla Bytomskiego Centrum Kultury oraz Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Przez lata wpierała graficznie grupy sympatyków fotografii mobilnej jak Mobile Photo Trip czy Igers Katowice. Prowadzi również warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych oraz dokumentuje wydarzenia w BCK. Czas wolny poświęca swojemu psu, pochłanianiu książek, tworzeniu kompozycji florystycznych i szydełkowaniu.
Absolwentka kierunku grafika w Wyższej Szkole Technologii Informatycznych w Katowicach. Pasjonatka pracy z gliną i multimediów, prowadzi zajęcia dla różnych grup wiekowych (m.in. ceramiczne, rękodzielnicze, warsztatowe). Zaangażowana w programowanie BCKina.
Absolwentka Wydziału Ekonomii i podyplomowych studiów z zakresu zamówień publicznych w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Sprawowała opiekę nad artystami podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Teatromania. Koordynatorka projektu „Improwizacja jako forma edukacji", w którym brały udział dzieci ze specjalnymi potrzebami (spektrum autyzmu). Zajmuje się również organizacją koncertów oraz koordynacją BCKina, w którym stopniowo są wprowadzane seanse dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami. Prowadzi Becekowy Pokój Gier.
Logopedka, oligofrenopedagożka, surdopedagożka i nauczycielka wczesnoszkolna. Absolwentka pedagogiki wczesnoszkolnej, oligofrenopedagogiki, pedagogiki rewitalizacyjnej, logopedii na Uniwersytecie Śląskim oraz surpedagogiki w Instytucie Doskonalenia Zawodowego w Katowicach. Ukończyła kurs edukacji i terapii osób ze spektrum autyzmu oraz kurs Polskiego Języka Migowego. Pracuje z dziećmi w wieku od trzeciego roku życia i z młodzieżą. Jest nauczycielką w szkole specjalnej i w zespole szkół ogólnokształcących.