#wspólnyczas
Rozmowy z dziećmi i młodzieżą pokazały nam, że ogromnym problemem młodych ludzi jest brak czasu spędzanego wspólnie z rodzicami/opiekunami. Bardzo tego potrzebują, ale nie wiedzą, jak o tym rozmawiać z najbliższymi. Projekt „#wspólnyczas” będzie dotyczył tego właśnie zjawiska. Chcemy, aby podczas naszych półkolonii obie strony (dzieci i młodzież oraz rodzice/opiekunowie) wypracowały metody spędzania wspólnego czasu, angażowania się we wzajemne zainteresowania. W trakcie projektu osoby uczestniczące wezmą udział w warsztatach: aktorskich, tanecznych, muzycznych, cyrkowych oraz budowania z klocków LEGO. Przygotują spektakl teatralny na podstawie przeprowadzonych wcześniej dyskusji, improwizacji teatralnej, zajęć muzycznych, tanecznych i manualnych.
22 lipca – 4 sierpnia 2024
Centrum Kultury Fizycznej i Sportu w Bełżycach
Miejski Dom Kultury Bełżyce
Miejski Dom Kultury w Bełżycach
2 sierpnia 2024 | godz. 11.00
3 sierpnia 2024 | godz. 19.00
Łukasz Wójtowicz
81 517 22 30
office@arts360.pl
28 osób w wieku 7-17 lat
Autor projektów i programów edukacji kulturalnej i artystycznej, producent kreatywny w dziedzinie sztuk performatywnych i działań ze społecznościami lokalnymi. Zrealizował ponad 80 projektów międzynarodowych wymian młodzieży uzdolnionej artystycznie oraz szkoleń kadr kultury dla artystów, instruktorów oraz wolontariuszy. Współzałożyciel i polski operator międzynarodowej sieci animatorów kultury Socialartshub, która skupia artystów i facylitatorów z 10 krajów europejskich. Autor wielu projektów (m.in.: „Tradycje Rozbarskie”, „Nowa Generacja Teatralna”).
Absolwent podyplomowych studiów Reżyseria Teatru Dzieci i Młodzieży we wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie i studium Trener-Coach w Collegium Civitas. Był kierownikiem artystycznym berlińskiego Stowarzyszenia „interkunst e.V.” zajmującego się głównie edukacją teatralną. Jako reżyser swoje projekty kieruje do młodej widowni – łączy w nich teatr, muzykę, taniec i Nowy Cyrk. W pracy pedagogicznej i trenerskiej korzysta z metod, których uczył się od ich twórców i mistrzów. Swoją wiedzą dzieli się w czasie autorskich warsztatów z adeptami sztuki aktorskiej, aktorami zawodowymi i pedagogami.
Tancerka, choreografka, na co dzień pracuje jako artystka baletu w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Od kilku lat prowadzi regularne zajęcia baletowe dla dzieci i młodzieży w dzielnicowych domach kultury w Lublinie.
Od ponad 20 lat jest związana z Zespołem Muzyki Dawnej Scholares Minores pro Musica Antiqua oraz Chórem Szczygiełki z Poniatowej (jako członkini zespołów oraz nauczycielka). Ukończyła Szkołę Muzyczną im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie w klasie fletu poprzecznego. Aktywna członkini Lubelskiej Orkiestry Muzyki Rozrywkowej Feelharmonia. Od wielu lat prowadzi zajęcia emisji głosu, chóralne, teatralne, taneczne oraz kapelę ludową.
Animatorka kultury i filolożka polskiego języka migowego. Jej pasją i pracą jest cyrk. Zdobywa doświadczenie cyrkowe w Polsce i za granicą. Prowadzi warsztaty dla wszystkich grup wiekowych oraz osób z niepełnosprawnościami. Popularyzatorka wiedzy o pedagogice cyrku. Autorka materiałów edukacyjnych „Karty cyrkowych opowieści” oraz laureatka projektów stypendialnych „Cyrk da się zamigać!”, „Inspirator”, „CyrkON”. Współzałożycielka Fundacji Inside Out. Działaczka Polskiego Forum Młodego Cyrku.