Rezerwat Ważnych Spraw
Inspiracją do powołania Rezerwatu Ważnych Spraw jest postać Paula Robiena – ornitologa i wizjonera ekologii, który przed II wojną światową żył w niemieckim Altdamm (dzisiejszym Dąbiu, gdzie znajduje się nasz Ośrodek). Apelował on o poszanowanie przyrody i pokojowe współistnienie człowieka z naturą. W naszej wspólnej pracy zaprosimy osoby uczestniczące do namysłu nad tym, czy w dzisiejszych czasach jest miejsce dla idealistów. Zastanowimy się, o jakie sprawy warto walczyć. Rezerwaty są przecież miejscem ochrony tego, co warto zachować i co wymaga dbałości. Będziemy szukać, badać, rozmawiać, wymieniać opinie i pomysły – tak, by wyłonić te hasła, które staną się kanwą dla dalszych twórczych działań. Chcemy z otwartymi głowami przyjąć to, z czym przyjdą do nas uczestniczki i uczestnicy Lata w teatrze.
fot. Grażyna Ilowiecka
1-13 lipca 2024
Szkoła Podstawowa nr 71 im. Bogusława X i Anny Jagiellonki w Szczecinie
ul. Bośniacka 7
13 lipca 2024 | godz. 12.00
Klub Delta – filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie
ul. Racławicka 10
Marcin Chruśliński
602 406 664
lato@mok.szczecin.pl
30 osób w wieku 10-15 lat
Absolwent gospodarki przestrzennej na Uniwersytecie Szczecińskim, student zarządzania projektami społecznymi na Uniwersytecie Wrocławskim. Wiceprezes Stowarzyszenia Oswajanie miasta, aktywny uczestnik życia społecznego, współautor i koordynator wielu projektów dotyczących partycypacji obywatelskiej, świadomości klimatycznej i ekologicznej, polityki miejskiej, równości oraz kultury i sztuki. Prowadził liczne warsztaty dla dzieci, młodzieży oraz nauczycieli. Miłośnik Szczecina, pasjonat historii miasta i regionu. W projekcie „Rezerwat Ważnych Spraw” pełni rolę koordynatora.
Muzyka i dźwięk zajmują bardzo ważne miejsce w jego życiu. Zaczynał od gry na fortepianie, stopniowo poszerzając swoje umiejętności o inne instrumenty klawiszowe. Entuzjasta syntezatorów. Zawodowo, zgodnie z wykształceniem, zajmuje się realizacją dźwięku. Działa też jako kompozytor i producent muzyczny. Uwielbia świadomie obserwować otaczające go dźwięki. W projekcie „Rezerwat Ważnych Spraw” pełni rolę instruktora grupy muzycznej.
Pedagożka teatru, animatorka kultury. Członkini Fundacji Tettere i grupy Głowa mała (w której realizuje przedstawienia i działania warsztatowe dla najmłodszych). Przez 11 lat odpowiadała za promocję i realizację projektów edukacyjno-kulturalnych w Teatrze Lalek Pleciuga w Szczecinie. Organizatorka i koordynatorka wydarzeń artystycznych, w tym m.in. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Mały Kontrapunkt. Autorka publikacji i książeczek aktywizujących. Od marca 2024 jest pracownicą Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie. W projekcie „Rezerwat Ważnych Spraw” pełni rolę instruktorki grupy aktorskiej.
Graficzka i scenografka. W ostatnich latach tworzy scenografie do przedstawień dla dzieci (także najnajowych), w tym do spektakli powstałych w Teatrze Lalek Pleciuga w Szczecinie. W 2020 roku w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego opracowała książkę i pakiet materiałów edukacyjnych „Młyn się kręci”, które popularyzują wiedzę o młynach, jako zabytkach techniki. Lubi tworzyć dla osób w każdym wieku i przełamywać bariery pokoleniowe. Prowadzi i współprowadzi warsztaty dla dzieci. W projekcie „Rezerwat Ważnych Spraw” pełni rolę instruktorki grupy scenograficznej.
Aktorka, instruktorka teatralna, animatorka kultury, instruktorka fitness. Od 2004 związana z Teatrem Kana. Absolwentka kursu Szkoła Pedagogów Teatru w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Współzałożycielka grupy teatralnej Głowa mała. Współtwórczyni projektu „Naj czuje. Działania kulturalne dla najmłodszych dzieci ich rodziców i opiekunów”, który polegał na prezentacji spektaklu i prowadzeniu warsztatów w dziewięciu miejscowościach z utrudnionym dostępem do kultury. Prowadzi autorskie warsztaty teatralne w Polsce i za granicą. W projekcie „Rezerwat Ważnych Spraw” pełni rolę instruktorki grupy aktorskiej.